ANA SƏHİFƏ 1 ELMİ ŞURA 1 LABORATORİYALAR 1 MAGİSTRATURA və DOKTORANTURA 1 MÜBADİLƏ PROQRAMMLARI 1 KONFRANSLAR 1 ƏLAQƏ 1

Bakı Dövlət Universitetinin yaranmasının 100 illiyi münasibətilə təltif edilən əməkdaşlarımızı təbrik edirik!

27/11/2019

Bakı Dövlət Universitetinin yaranmasının 100 illiyi münasibətilə təltif edilən əməkdaşlarımızı təbrik edirik!


“Şöhrət” ordeni ilə

1. İsmayılzadə Qüdrət Seyfulla oğlu

“Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə

2. İsgəndərov Anar Camal oğlu

3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni ilə

3. Muxtarova Əsməd İmamməmməd qızı

4. Zeynalov İbrahim Xudaverdi oğlu

“Tərəqqi” medalı ilə

5. Hüseynova İradə Mehtiqulu qızı

6. Mehdiyeva Nisbət Canməmməd qızı

“Əməkdar müəllim”

7. Cəlilov Abutalıb Hümbət oğlu

8. Məmmədov Kərəm Hətəm oğlu

9. Məmmədov Nuru Zeynalabdin oğlu

“Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyi (1919-2019) Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı” ilə

10. Ağayev İqbal Qənbər oğlu - Asiya və Afrika ölkələri tarixi kafedrasının müdir

11. Baxşəliyev Tahir Şamil oğlu Slavyan ölkələri tarixi kafedrasının professoru

12. Bayramov Zabil Həsrət oğlu Azərbaycan tarixi (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının professoru

13. Bunyatova Şirin Teymur qızı Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının professoru

14. Cabarov Rəşad Eldar oğlu Tarix fakültəsinin Sosial məsələlər və tələbələrlə iş üzrə dekan müavini

15. Cavanşir Nurlana Allahyar qızı Azərbaycan tarixi (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının baş müəllimi

16. Cəlilov Abutalıb Hümbət oğlu Slavyan ölkələri tarixi kafedrasının müdiri

17. Dadaşov Əmrah Nəhməd oğlu Qədim dünya və orta əsrlər tarixi kafedrasının professoru

18. Dostiyev Tarix Meyrut oğlu Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının professoru

19. Əliyev Qabil Əli oğlu Qafqaz xalqları tarixi kafedrasının professoru

20. Əliyeva Lətifə Ağaqasım qızı Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının dosenti

21. Əsədova Əmanət Allahverən qızı Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının müəllimi

22. Əziz Boran Orduxan oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının dosenti

23. Fətəliyev Məmməd Böyükxan oğlu Avropa və Amerika ölkələrinin yeni və müasir tarixi kafedrasının müdiri

24. Hacıyev Sani Tofiq oğlu Asiya və Afrika ölkələri tarixi kafedrasının professoru

25. Hətəmov Rövşən Qabil oğlu Avropa və Amerika ölkələrinin yeni və müasir tarixi kafedrasının dosenti

26. Hüseynov Rafael Xəlil oğlu Avropa və Amerika ölkələrinin yeni və müasir tarixi kafedrasının baş müəllimi

27. Hüseynova Elmira Əli qızı Avropa və Amerika ölkələrinin yeni və müasir tarixi kafedrasının dosenti

28. Hüseynova İradə Mehtiqulu qızı Qafqaz xalqları tarixi kafedrasının müdiri

29. İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının professoru

30. İsgəndərov Anar Camal oğlu Mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq və metodika kafedrasının müdiri

31. İsmayılova Sənubər Abdulla qızı Türk xalqları tarixi kafedrasının dosenti

32. İsmayılzadə Qüdrət Seyfulla oğlu Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının professoru

33. Mehdiyeva Nisbət Canməmməd qızı Türk xalqları tarixi kafedrasının professoru

34. Məmmədov Atamoğlan Ataxan oğlu Asiya və Afrika ölkələri tarixi kafedrasının dosenti

35. Məmmədov Aydın Balamirzə oğlu Mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq və metodika kafedrasının dosenti

36. Məmmədov İsmayıl Məhəmməd oğlu Türk xalqları tarixi kafedrasının professoru

37. Məmmədov Kərəm Hətəm oğlu Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının müdiri

38. Məmmədov Nuru Zeynalabdin oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının dosenti

39. Məmmədova Kəmalə İbadətdin qızı Mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq və metodika kafedrasının böyük laborantı

40. Muxtarova Əsməd İmamməmməd qızı Türk xalqları tarixi kafedrasının müdiri

41. Nəbiyev Bəxtiyar Eyvaz oğlu Tarix fakültəsinin tədris işləri üzrə dekan müavini

42. Nəbiyev Vaqif Rəşid oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının baş müəllimi

43. Nəcəfova Kəmalə Telman qızı Tarix fakültəsinin elmi işlər üzrə dekan müavini

44. Nəsibov Yunis Məsməli oğlu Azərbaycan tarixi (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının dosenti

45. Nuriyeva Zoya Nuru qızı Slavyan ölkələri tarixi kafedrasının dosenti

46. Pirquliyeva Qanira Əli qızı Arxeologiya və etnoqrafiya kafedrasının dosenti

47. Qarayeva Gülxanım İbrahim qızı Asiya və Afrika ölkələri tarixi kafedrasının dosenti

48. Quliyeva Səidə Zakir qızı Dünya azərbaycanlıları tarixi demoqrafiya Elmi Tədqiqat Laboratoriyasının böyük elmi işçisi

49. Qurbanov Rafiq Oruc oğlu Qafqaz xalqları tarixi kafedrasının dosenti

50. Rzayev Azad Əhməd Ağa oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının müdiri

51. Şahverdiyev Ələmdar Əli oğlu Azərbaycan tarixi (humanitar fakültələr üzrə) kafedrasının dosenti

52. Səidə Əli qızı Mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq və metodika kafedrasının dosenti

53. Süleymanova Sevda Yunis qızı Azərbaycan tarixi (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının professor

Bookmark and Share